Neden AKD?

Neden Pendik Amerikan Kültür ?

Pendik Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu, İngilizce ve diğer dilleri uluslararası standartlardaki eğitim sistemi, modern ve teknolojik imkanlarını kullanarak, kaliteli ve nitelikli öğrenci yetiştirirken; öğrencilerine mümkün olan en kısa sürede ve kalıcı olarak öğretmeyi kendine görev bilmiştir. Koşulsuz öğrenci memnuniyetini sağlayabilmek için öğrencilerine aşağıdaki imkanları sunar :

Öğrencilerin ihtiyaçlarını, dil öğrenimine ayırabilecekleri vakti göz önünde bulundururak, hiçbir zaman kaybı yaşatmadan, sağlamış olduğu modern ve en üst seviyedeki teknolojik imkanlarıyla, nezih ortamında öğrencilerine en verimli şekilde planlama yaparak onları hedeflerine ulaştırmayı öncelikle amaç edinmektedir.

Öğrencilerimizin hedeflerine ulaşmalarında onlara danışmanlık yapacak Türk ve Yabancı tüm öğretmenlerimiz alanlarında uzman, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onay ve ataması olan, Genel Müdürlüğümüz tarafından mülakatla seçilmiş, uluslararası eğitim sistemimiz doğrultusunda müfredat ve materyal eğitimleri almış tecrübeli öğreticilerdir.

Öğrencilerimiz dil programlarına tercih edecekleri gün-saat-sınıf sayısına göre yerleştirilmektedir. Yabancı dil seviyesi, yaş grupları, kız-erkek dengesi, hatta meslek grupları göz önüne alınarak oluşturulan gruplarımızda öğrencilerimiz en geç 2 hafta içerisinde programlarına başlarlar.

Ayrıcalıklarımız

 • Avrupa Standartlarında Kaliteli Eğitim Alma İmkanı

  Avrupa Konseyi taraƒından akredite edilmiş yabancı dil öğrenim müfredatıyla ( Avrupa Dil Portfolyosu – ELP ) öğrencilerine Avrupa standartlarında eğitim alma imkanı sunar. Program sonunda verilecek sertifikayla birlikte öğrencilerimizin online sisteme kayıtları yapılır ve öğrencilerimiz dünyanın her bir yanında bizleri referans olarak gösterebilmektedirler.
 • %100 Eğitim Garantisi

  Kendini değerlendirme ve öğrenen özerkliğine dayalı sistemimizde, öğrencilerimiz eğitim koçlarıyla birlikte yeterliliklerine kendileri karar verir. Öğrencilerimiz %90 oranında derslerine devam etmiş; ancak seviyesini başarıyla tamamlayamamış ise ilgili seviyeyi ücretsiz olarak tekrar edebilirler.
 • Ücretsiz Eğitim Materyalleri

  Kurumumuza kayıt yaptıran tüm öğrencilerimize aldıkları program doğrultusunda özgün, çağdaş ve yenilikçi yöntemlerle hazırlanan eğitim materyalleri ücretsiz olarak verilir.
 • Ücretsiz Online Dersler

  Öğrencilerimizin kelime dağarcıklarını ve pratik yapabilme imkanlarını arttıran; evlerinde, işyerlerinde, yolculuklarda ve kurum dışında uzaktan çalışma yapabilecekleri internet sitesi mykelime.com üyelikleri ücretsiz olarak verir.
 • Ücretsiz Telafi Dersleri

  Öğrencilerimiz gelemediği ya da gelip de anlayamadığı dersleri eğitim danışmanlarımızdan randevu alarak ücretsiz olarak telafi edebilirler.
 • Ücretsiz Konuşma Dersleri

  İletişimin en temel unsuru olan Konuşma dersleri, öğrencilerimizin mevcut ders saatleri dışında da yabancı öğretmenle bol bol pratik yapabilme imkanı bulabilmesi için oluşturulmuştur. Dil düzeylerine göre oluşturduğumuz Konuşma derslerinde, öğrencilerimiz hiçbir zorluk yaşamadan kendi seviyelerindeki sınıflara ücretsiz bir şekilde katılıp pratik yapabilme imkanı bulurlar.
 • Ücretsiz Dil Aktiviteleri

  Yabancı dil öğrenimini, Teknolojik ve fiziksel imkanlarımızı kullanarak görsel ve işitsel olarak desteklediğimiz Movie Club, Karaoke Club, Game Club, vb. aktivitelerden ögrencilerimiz ücretsiz olarak yararlanabilirler; ayrıca Vocab Club, Gramer Club gibi aktivitelere de katılarak ihtiyaçları doğrultusunda eksiklik duydukları konuları tamamlayabilirler.
 • Ücretsiz Sosyal Aktiviteler

  Başarılı olabilmenin en temel şartlarından biri içinde bulunduğunuz ortamda çevremizdekilerle uyumu yakalayabilmektedir. Öğrencilerimizin bulunduğu ortamdan keyif alabilmesi ve çevresindeki diğer kişilerle kaynaşma ve dayanışma ruhu içerisinde hareket edebilmeleri için oluşturulan Latin Dansları, Güzel Konuşma ve Diksiyon gibi aktivitelerimize öğrencilerimiz ücretsiz olarak katılabilirler.