İngilizceyi günlük yaşamda kullanmak isteyenler icin uygun ingilizce programıdır. Pendik Amerikan Kültür de, Genel İngilizce programlarımızda 7’den 70’e her yaştan öğrencimize günlük hayatlarında kendilerini rahatça ifade etmelerini sağlayacak düzeyde İngilizce eğitimi sunulmaktadır.

Kurumumuzda, geleneksel gramer bazlı eğitimin yol açtığı ‘Anlıyorum ama konuşamıyorum!’ cümlesinin geride bırakıldığı Avrupa Birliği Standartları’na uygun olarak Avrupa Birliği tarafından akredite edilmiş sistemimiz kullanılmaktadır.Avrupa Birliği Ortak Dil Programı standartlarına uygun olarak dilin 5 temel becerisini (okuma, yazma, dinlediğini anlama, konuşma ve iletişim kurma) kullanarak konuşmanın hedeflendiği bir eğitim sistemiyle, kişinin ingilizceyi günlük yaşamında kullanabilmesi ve kolaylıkla iletişim kurabilmesi hedeflenir.

Kendi kendini değerlendirme (self assesment) ve öğrenen özerkliliğini esas alan Avrupa Birliği Ortak Dil Programında, kişiler dilin 5 beceri alanında her seviyede varacakları hedeflerini önceden bilir. Seviye sonunda kişi bu hedeflere ne kadar ulaşabildiğini ve dil öğrenme gelişimine yönelik gerçekçi değerlendirmeleri öğretmeni eşliğinde yapabilmektedir.

Öğrencilerimiz, Genel İngilizce programlarımıza ister özel ders şeklinde ister 2-4 kişilik VIP gruplarda isterlerse maksimum 6-8 kişilik gruplarda kendilerine uygun gün ve saatlerde, yabancı eğitmenle konuşma dersleri ve görsel işitsel aktiviteler ile tüm ayrıcalıklı imkanlarımızdan yararlanarak katılabilmektedirler.


CEF (Common European Framework) Dil Düzeyi Göstergeleri

En iyi ingilizce öğrenme metodlarından biri olan Avrupa Dil Portfolyosuna göre 6 adet seviye bulunmaktadır:


 • A1 - Elementary

  Söylenilenlerin daha yavaş şekilde tekrarlanması ve söyleyeceklerimi oluştururken yardımcı olunması koşuluyla, basit bir şekilde iletişim kurabilirim. Acil ihtiyaçlara ya da bildiğim konularla ilgili alanlarda basit sorular sorabilir ve sorulan soruları cevaplayabilirim.

 • A2 - Pre Intermediate

  Bildiğim konular ve faaliyetler hakkında basit ve doğrudan bilgi alışverişini gerektiren basit ve anlaşılmış konularda iletişim kurabilirim. Konuşmayı kendi başıma sürdürebilecek kadar uzun olmasa da kısa sohbetlere katılabilirim.

 • B1 - Intermediate

  Öğrendiğim dilin konuşulduğu ülkede seyahat ederken karşılaşabileceğim birçok durumla başa çıkabilirim. Bildiğim ilgi alanıma giren ya da günlük hayatla ilgili (Örneğin; aile, hobiler, iş, seyahat ve güncel olaylar) konularda hazırlıksız olarak konuşabilirim.

 • B2 - Upper Intermediate

  Öğrendiğim dili ana dili olarak konuşan kişilerle anlaşacak derecede akıcı ve doğal şekilde iletişim kurabilirim. Tartışmalarda bildiğim konularda görüşlerimi açıklayıp savunarak etkin olarak yer alabilirim.

 • C1 - Advanced

  Kullanacağım ifadeler için fazla zaman harcamadan kendimi akıcı ve doğal şekilde ifade edebilirim. Dili sosyal ve mesleki amaçlar için rahat ve etkili şekilde kullanabilirim. Görüş ve fikirlerimi açık bir dille anlatabilir ve diğer konuşmacıların sözleriyle ilişkilendirebilirim.

 • C2 - Proficiency

  Hiç zorlanmadan her türlü tartışma ve konuşmaya katılabilir, deyimler ve konuşma diline ait ifadeleri anlayabilirim. Kendimi akıcı şekilde ifade edebilir, anlamdaki ince ayrıntıları kesin doğru olarak belirtebilirim. Bir problemle karşılaşır isem, sorunu diğer kişiler farkına varmadan geriye dönüp, ifadelerimi yeniden kurarak çözebilirim.

Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları, eğitim sistemini Avrupa Dil Portfolyosu’na uyarlamış, yabancı dil eğitim kurumudur.

- C1 sertifikamız dünyada 12 üniversitede dil yeterlilik belgesi olarak kabul görmektedir.


Pendik Amerikan Kültür %100 İngilizce Öğrenme Garantisi verir

Eğitim kurunu bitirdiği halde bir üst kura geçmesi uygun bulunmayan katılımcı, %90 ders devamlılığını ve %90 ödev yapma oranını gerçekleştirmiş ise katıldığı kurun tamamını ücretsiz tekrar alma hakkına sahiptir.



Hayatınızda ‘’ Artı Değer’’ Katın

Hayat artı değer katmak tamamen sizin elinizdedir. Hayatta fark yaratmak içinse eğitim alanında kendinizi geliştirmek son derece önemlidir. Genel İngilizce eğitimi ise bu eğitim planlaması içerisindeki en önemli hamledir.

Genel İngilizce, hayatın her alanında gerekli olan bir artı değerdir. Profesyonel, uzman, kaliteli, saygın bir kurum ile İngilizce eğitimi geliştirmek ya da İngilizce öğrenmek size hem maddi hem de manevi anlamda kazançlar sağlayacaktır. İngilizce ile iletişim, sanat, müzik ve daha pek çok alanda sanatçıların ne demek istediğini çok daha iyi anlayabilecek ve hissedebileceksiniz. Her dil yeni bir insan yeni bir kültür yeni bir başlangıç demektir. Her bir dil özel, özgün ve farklıdır. Fakat İngilizce tüm insanların ortak dilidir. Pendik Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları sizi bu büyülü dilin sonsuz dünyasına davet ediyor!