Almanca Avrupa’da en çok konuşulan ana dildir. Almanca bilerek, 100 milyon Avrupalıyla ana dilinde konuşulabilir.

Türkiye’de 1000’den fazla Alman şirketi bulunmaktadır ve her yıl 3 milyonu aşkın Alman turist Türkiye’yi ziyaret etmektedir. Almanca bilenler için iş piyasasında çok daha fazla olanak vardır.

Yüksek öğrenim açısından Almanya cazip bir ülkedir. Almanca bilenler için Almanya’da yüksek öğrenim çok çeşitli fırsatlar sunmaktadır.

Almanya’daki Türk göçmenler sayesinde Almanya ile Türkiye arasında kişisel bağlar çok yoğundur. Almanca bilgisi bir arada yaşamayı kolaylaştırmaktadır. Yabancı dil bilgisi kültürel, entelektüel ve mesleki ufku genişletir ve farklı kültürlere anlayışla yaklaşılmasını sağlar.

Halen Türkiye’de olan ve Almanya’da yaşayan biriyle evlendikten sonra Almanya’da ikamet etmek (Aile Birleşimi) isteyen vatandaşlarımız A1 düzeyinde Almanca bilgisine sahip olmak zorundadırlar.

Bu nedenlerden dolayı Almanca bilgisi sizleri gerek profesyonel yaşamınızda gerekse sosyal yaşamınızda diğerlerinden farklı kılacağı tartışılmazdır.

Biz de bu nedenle siz öğrencilerimize hedeflemiş olduğunuz bu farklılığa ulaşmanızda hem Programımız hem öğretim metotlarımız hem de branşlarında uzman öğretmenlerimiz ile yardımcı olmaya çalışıyoruz.

Almanca kursları A1, A2, B1, B2, C1, C2 olmak üzere 6 seviyeden oluşmaktadır.

A1 Başlangıç
Almanca A1 seviyesi Almanca dil eğitimini hiç almamış yada çok az Almanca bilgisi bulunan Öğrencilere uygulanir. Kur Sonunda: Öğrencilerin gramer bilgisi gelişir, hafif seviyede dili konuşabilir ve yazabilir. Örneğin: Selamlaşma - vedalaşma, kendini tanıtabilme, zevklerinden bahsedebilme, bir kart postal yazabilme, planlarından bahsedebilme, öneri yapabilme, Kabul yada reddedebilme olumlu ya da olumsuz fikir verme, günlük tutabilme ...

A2 Temel
Almanca A2 seviyesinde öğrenciler; Başlangıç dil eğitimini almış belli oranda yabancı dil konuşabilen gramer bilgisine sahip olurlar. Kur Sonunda: Öğrenciler günlük hayatta yabancılarla kolaylıkla iletişim kurabilir, karmaşık cümleler kurup anlamlı paragraflar içeren yazılar yazabilirler.
Örneğin: Zevklerinden bahsedebilme, geçmişteki bir olayı yazabilme, sanat hakkindaki kısa bir makaleyi anlayabilme, bir reklam yada, bir değer yargısını ifade edebilme, geçmişteki bir olayı anlatabilme ve anlayabilme gibi...

B1 Alt Orta
Almanca B1 seviyesinde; Temel düzeyin üzerinde Almanca'yı belli sınırda akıcı ve bilinçli konuşabilen öğrenciler İçindir. Kur Sonunda: Öğrenciler bir cok farklı konu uzerinde yabancılarla uzun konuşmalar yapabilir, karmaşık cümleler kullanarak yazılar yazabilir, okuduğunu kolaylıkla anlayabilirler. Örneğin: Sevinç, öfke, memnuniyetsizliğini, izlenimlerini belirtebilme, mimari bir ??projeyi anlayabilme, şikayet edebilme, teyid edebilme, gazete yazılarını anlayabilmek, kısa yazılar yazabilme, bir internet sitesindeki bilgileri anlayabilme, tartışmaları takip edebilme gibi...

B2 Orta
Almanca B2 seviyesinde; Orta düzeyde Almanca'yı belli sınırda akıcı ve bilinçli konuşabilen öğrenciler İçindir. Kur Sonunda: öğrenciler bir cok farklı konu uzerinde yabancılarla uzun konuşmalar yapabilir, uzun anlamlı cümleler kurabilir, orijinal Kitapları okuyup anlayabilirler. Örneğin: Önemli konularda üstlendikleri sorumluluklardan bahseden kisileri anlama, açıklayıcı yorumları anlayabilme, personel seçimini doğrulama, telefonda konuşabilme, bir fikre karşı savunma yapabilme, her yönüyle dili anlayabilme, dogrudan sanal ortamda karşılıklı değişimleri anlama, bir metnin geçiş noktalarını anlayabilme, şaşkınlığını gösterebilme, yazılı ya da sözlü bir söylem gerçekleştirebilme ...

C1 Alt İleri
Almanca C1 seviyesinde daha çok metin inceleme,deyimler ve edebi anlamda çalışmaları içerir. Bu seviyenin sonunda kelime hacmi 4000 veya üstüne çıkar. Artık adaylar her türlü konuşmalarda takılmadan başarılı olabilirler.Roman okuyabilirler, denemeler yazabilirler.Kısacası Almanca bilgileri ile iş hayatında söz sahibi olurlar. Spontane ve akıcı bir şekilde kendini ifade eder ve belirgin bir şekilde sık sık bilmediği/hatırlayamadığı bir kelimeyi aramaz.

C2 İleri Seviye
Almanca C2 seviyesinde, bu düzeyden mezun olan kursiyerler hem konuşma hem de yazma da çok etkin duruma gelirler. Artık Almanca ile ilgili sorunları kalmaz ve istedikleri alanda Almanca ile rahatça meydana çıkabilirler. Duyduğu ve okuduğu herşeyi zorluk çekmeden anlayabilir. Yazılı veya sözlü kaynaklardan aldığı bilgiyi özetleyebilir,bunları gerekçelendirebilir ve açıklamalı bir şekilde sunabilir.
İş hayatında, mesleki hayatta kariyer hedefi yüksek olan kişiler için dil bilmek son derece önemlidir. Özellikle dünyada yoğun olarak kullanılan dilleri bilmek çok daha fazla artı sağlayacaktır.

- Pendik Amerikan Kültür olarak; sizlere bu alanda hızlı ve etkili bir hizmet sunuyor; uzman kadromuz ve kurumsal alt yapımız ile Almanca'nın temel ve ileri düzey eğitimlerini veriyoruz.